İlk Yardım Sertifikası

İlk Yardım Sertifikası

Sertifikalı İlk Yardım Eğitimleri

İlk yardım sertifikası

Firmamız tarafından yeni başlatılacak olan ilk yardım kursları toplam 2 günden oluşmaktadır. Katılım sağlayan adaylara günde 8 saat olarak kurs vermekteyiz. Kurslarımıza katılmak isteyen adaylardan sadece iki evrak istemeyiz. Bu evraklar 1 adet resim ve bir kimlik fotokopisinden ibarettir. Kurslarımızın sonunda yapılacak olan sınavda başarı sergileyen adaylara İl Sağlık Müdürlüğünce ilk yardım sertifikası verilmektedir.

Verdiğimiz İlk yardım sertifikaları İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır. Kursu gerçekleştirdiğimiz yer olan Bakırköy Devlet Hastanesindeki dersliklerimiz 7 kişiliktir. 7 kişilik ortamlarda tüm ilk yardım kursları sağlıklı ve eğitim disiplinine uygun bir ortamda verilmektedir. Kursa katılım gösteren tüm sınıfa kursun sonunda kitap hediye etmekteyiz. Eğitimlere katılım şartlarımız oldukça basittir. 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilir. Eğitim seviyesi olarak en az ilkokul mezunu olmanızı yeterli görmekteyiz.

İlk Yardım Kurslarımızın Temel Başlıkları

İlk yardıma dair temel başlıkları içeren kurslarımız uzman kadromuz ve profesyonel hocalarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. İnsan vücuduna dair tüm sistemler detaylı olarak anlatılmaktadır. Dolaşım, sindirim, solunum ve boşaltım sistemine dair tüm bilgiler insan anatomisi üzerinden öğrencilere verilmektedir. Bununla birlikte söz konusu hasta ve yaralılara yapılacak olan ilk müdahalelerin nasıl yapılacağını hem teorik hem de pratik olarak aktarmaktayız. İlk yardımın temel uygulamalarına dair temel bilgiler de derslerimizde ve kurslarımızda anlatılmaktadır.

Olay yerine dair gözlemlere dair verilen eğitimlerin yanı sıra birinci aşama ve ikinci aşamayı oluşturan tüm hasta ve yaralı müdahaleleri de kurslarımız içerisinde detaylı olarak gösterilmektedir. Bir diğer konu başlığımız ise temel yaşam desteğidir. Bu noktada kritik önem taşıyan yaralanmalara ve kazalara karşı tüm bilgileri bulabilirsiniz. Hastalar ve yaralılar için hayati önem taşıyan dış kalp masajları ve yapay solunum yolları aşamalı ve pratik olarak gösterilmektedir. Temel ilk yardım metotlarını ise birçok başlıkta toplamaktayız. Kanama durumlarında ve yaralanmalar yapılması gereken tüm müdahaleleri ayrıntılı bir biçimde kursiyerlerimiz ile paylaşmaktayız.

Hayvan ısırmalarında ve zehirlenme durumlarında neler yapılması gerektiğini de dersliklerimizde kademeli olarak göstermekteyiz. Hasta ve yaralı taşıma tekniklerine dair tüm bilgileri de kurslarımızda bulma şansınız mevcut. Tüm bu ana başlıklar hakkında bilgi sahibi olmak ve sertifika edinmek için firmamıza başvuru yapmanız yeterlidir.

 

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?