Ody 4 Eğitim Başlama Tarihi

Ody 4 Eğitim Başlama Tarihi

ODY BELGESİ YURT İÇİ YÜK-EŞYA TAŞIMACILIĞI ORTA DÜZEY YÖNETİCİ EĞİTİMİ

Eğitimlerimiz Cumartesi ve Pazar günleridir. Derslerimize 3 Yard. Doç.Dr. 2 Avukat, 12 Akademisyen ve 7 Uzman Öğretmen girmektedir.

Üdy eğitim takvimi

Eğitim Günleri ve Saatleri;

Dersler Cumartesi ve Pazar Günleri Saat 09:00-14:50 saatleri arasındadır. Eğitim süresi toplam 72 saat olup dört hafta sürmektedir.

Eğitime Katılma Şartları: ODY Eğitimlerine katılabilmek için en az Lise mezunu olan herkes katılabilmektedir
Gerekli Olan Evraklar: 4 Adet Vesikalık Resim, 1 Adet Diploma Noter Tastiği, Kimlik Fotokopisi

Cezalar: 01.09.2010 tarihi itibariyle bildirimlerini yapmayan yetki belgeli firmalara Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 43. maddesinin on beşinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine aykırı hareket etmelerinden dolayı her bent için 3 uyarma cezası verilmeye başlanmıştır. Daha sonra 30 günlük bir süre tanınacak olup bu süre içinde de belge beyanında bulunulmazsa 3 uyarı cezası tekrar kesilecektir. Bu durumun yılda 3 kez tespit edilmesi halinde ise yetki belgeli firmaların ilgili maddeye aynı aykırılığı 1 yıl içinde 3 kez yapmasından dolayı faaliyetleri 10 gün süreyle geçici olarak durdurulacaktır. Bununla birlikte söz konusu eksiklik giderilene kadar yetki belgeli firmalar faaliyetlerine başlayamayacaktır.

Orta Düzey Yönetici Belgesi Alanların Unvanı;

Bu Yönetmelik kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliğin veya buna ait bağımsız bir birimin taşımacılık faaliyetlerini sürekli ve etkin bir şekilde sevk ve idare eden

  • Müdür,
  • idareci,
  • Şef,
  • Uzman,
  • Operasyon yöneticisi,
  • Operatör ve benzeri unvanlarla istihdam edilen kişileri, ifade etmektedir. Bu tür unvanlarla çalışanların ODY belgesi almaları zorunludur.

Kapsamı: Orta düzey yönetici belgelerinden ody3 uluslararası yük ve eşya taşımacılığı belgesi, ody 4 belgelerini de kapsamaktadır.

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?