ÜDY BELGESİ

ÜDY BELGESİ

Üst Düzey Yönetici Belgesi

Merkezimiz, T.C. Ulaştırma Bakanlığından 02.11.2007 Tarih, 1129 sayılı izin ile mesleki yeterlilik (src,ody,üdy belgesi) eğitimleri vermeye yetkilidir.

  • KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER;
    4 Adet resim,
  • Kimlik fotokopisi,
  • 1 Adet diploma (en az lise) noter tasdiki gerekmektedir.
  • Sabıka Kaydı

 

YENİ BAŞLAYACAK OLAN ÜDY BELGESİ GRUBUMUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ÜDY BELGESİNİ NEDEN ALINIR?

ÜDY (üst düzey yönetici) Belgeli Personel İstihdam Etme Zorunluluğu
Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin “Yetki Belgesi Sahiplerinin Yükümlülüğü” başlıklı 43 üncü maddesinin 15’nci fıkrası; “Yetki belgesi sahipleri, ilk yetki belgesi aldıkları tarihten itibaren 6 ay içinde, mesleki yeterlilikle ilgili yükümlülüklerini yerine getirmek ve faaliyetleri süresince muhafaza etmekle yükümlüdürler.

ÜDY BELGESİ HAKKINDA EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZA SORU SORABİLİRSİNİZ

ÜDY belgesi Nedir?

Karayolları Taşıma Yönetmeliği kapsamında ulusal sınırlar içerisinde ya da uluslararası şekilde taşımacılık faaliyetleri ile ilgilenen kişilerin, mesleki yeterlilik açısından sahip olması gereken belgedir. Belgenin, açıklaması ise Üst Düzey Yönetici eğitimi şeklinde yapılabilir. Özellikle yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmaların kuruluş içerisinde bir üst düzey yönetici bulundurmak ve bu yöneticinin de mesleki açıdan bu firmaya uygunluğunu kanıtlamak zorundadır. Bu açıdan gerekli olan bu belge, mutlaka yetkilendirilmiş bir kuruluş tarafından temin edilmelidir. Üst düzey yönetici eğitimi dışında orta düzey yönetici eğitimi de gerekli olabilecek belgeler arasındadır.

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?