Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

1.148
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

TMGD Eğitimi

tmgd eğitimi

Tmgd Eğitiminde Sektörde Öncüyüz

Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak 20 yıldır sektörde hizmet vermekteyiz. 1998 yılından beri tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı konusunda eğitim vererek kursiyerlerimizi bilgilendiriyoruz. Yedi farklı eğitim merkezimizde alanında lider ve uzman eğitim kadromuzla yer almaktayız.

Telefon: 0 212 641 13 13 ARA

Eğitim Kurumu Olarak Yetkilerimiz Bakanlık Onaylıdır

Yeni Ümit Eğitim Kurumları olarak tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimlerimizi üç ayrı bakanlıktan yetki alarak vermekteyiz. Alanında uzman eğitim kadromuz, ilkeli ve kaliteli eğitimlerimiz, konforlu eğitim alanlarımızla kursiyerlerimize Tmgd eğitimi konusunda sektörün öncüsü olarak hizmet vermekteyiz.

Konforlu Eğitim Alanı Konusunda Sektörde Öncüyüz

Yeni Ümit Eğitim Kurumları eğitim merkezlerimiz kursiyerlerimize Tmgd eğitimi sırasında her türlü konforlu yaşam alanını sağlamaktadır. Teknolojik gelişmeleri takip ederek yenilikçi anlayışla yolunda ilerleyen eğitim kurumumuz, 1500 metre kapalı alan üzerinde konumlanmıştır. Eğitim merkezimizde 14 ayrı sınıf ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Eğitim kurumumuzda 400 kişinin aynı anda eğitim alabilme özelliğine ve mimariye sahiptir.

TMGD Şartları Nelerdir?

Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olabilmek için bazı kriterlere sahip olmak gerekmektedir. TMGD, sektörde kendi alanında tehlikeli mal taşımacılığı hizmeti veren firmalara danışmanlık yapan kişilere tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı diye nitelendirilmektedir. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin öncelikle Tmgd eğitimi almadan önce aşağıdaki şartları taşıyor olmalılar.

TMGD Şartları;

  • 4 yılık üniversite mezunu olmak,
  • Fen veya mühendislik fakültelerinden mezun olmak,
  • Türk ceza kanuna göre herhangi bir suç nedeniyle hükümlü olmamak.

TMGD Eğitiminde Sınav Sistemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Eğitim kurumlarında tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, eğitim kurumumuzun yapacağı tamamlama sınavına girmeleri gerekmektedir. Eğitim kurumumuzun düzenlediği tamamlama sınavından başarıyla geçen kursiyerler, daha sonra bakanlığın düzenlediği sınava girmeye hak kazanmaktadırlar.

TMGD Eğitim Süreci Nasıl İşlemektedir?

Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında yapılan eğitimlerin süresi toplam 64 saattir. Eğitim sistemimizde sınav geçme notu 70 ve üzeri olarak kabul edilmektedir. Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimlerinde kursiyerlerin devamsızlık yapma hakkı yoktur.

TMGD Sertifikası Kaç Yılda Yenilenmelidir?

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimleri tamamlandıktan sonra sertifikalarını alan kursiyelerin eğitimlerini 2 yılda bir yenilemeleri gerekmektedir. TMGD sertifikası da 5 yıl geçerlidir.

 

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?