SRC-ODY-ÜDY

Src-Orta Düzey ve Üst Düzey Sınav Bilgileri

8 Aralık 2012 Sınav Yerleri Belli Oldu

08 Aralık 2012 Tarihinde Mesleki Yeterlilik (src,üdy,ody) sınavına girecek olan kursiyerlerin sınav giriş yerleri belli olmuştur. Sınav giriş kartlarınızı kursa gelerek alabilirsiniz. Yada www.turkiye.gov.tr adresine girerek renkli çıktı alabilirsiniz.

Src Belgesi
Ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan Src Belgesi eğitimlerini incelemek için linki ziyaret ediniz.
Üdy Belgesi
Üst Düzey yönetici eğitimlerinden Üdy Belgesi Nasıl Alınır yazımızı incelemek için linki ziyaret ediniz.

Ulaştırma Bakanlığı-Gazi Üniversitesi ortak proje (UBGUP) ile yapılan mesleki yeterlilik sınavları ile ilgili bütün bilgileri bu sayfadan ulaşabilirisiniz. Src belgesi, üst düzey yönetici belgesi ve orta düzey yönetici belgesi sınavları yılda ortalama dört kez gerçekleşmektedir. Bu sınav takvimini Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü Mesleki Yeterlilik Eğitimi ve Tehlikeli Madde Taşımacılığı bölümü belirlemektedir.

Sınav takvimi her yılın ilk ayının ilk haftasında bakanlığın resmi web sitesinde yayınlanır. Src, ody ve üdy belgesi sınavlarında toplamda elli adet soru sorulmaktadır. Bu sorulan elli sorunun otuz adedine doğru yanıt verenler altmış puan alarak mesleki yeterlilik belgesine sahip olurlar. Sınavda başarılı olan kursiyerlerin belgeleri gazi üniversitesi tarafından kursiyerin sınava girmeden önce başvuru formuna yazmış olduğu adrese gönderilir. Sınav yerleri ise yaklaşın on ilde gerçekleşir. Sınav giriş kartları ise sınav tarihinden bir hafta önce posta yolu ile kursiyerlerin adreslerine gönderilir.

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?