Ubak Belgeleri

Ubak Belgeleri

Ubak Belgeleri Nedir?

Ubak Belgeleri

a- Konvansiyonel UBAK Belgeleri: UBAK Sekretaryası tarafından her ülkeye baz kotası ile eşit sayda tahsis edilir. Sadece konvansiyonel motorlu taşıtlarca kullanılır.

b- EURO -1 (Yeşil araç –Green Lorry) UBAK Belgeleri: UBAK Sekretaryası tarafından her ülkeye baz kotasının 2 katına yüzde 10 ilave edilerek tahsis edilir. EURO–1, EURO–2 ve EURO–3 motorlu taşıtlarca kullanılabilir. Belge üzerinde CEMT yazılı kamyon logosu mevcuttur.

c- EURO -2 (Daha yeşil ve Güvenli Araç –Greener and safe lorry) UBAK Belgeleri: UBAK Sekretaryası tarafından her ülkeye baz kotasının 4 katına yüzde 20 ilave edilerek tahsis edilir. EURO–2 ve EURO–3 motorlu taşıtlarca kullanılabilir. Belge üzerinde CEMT yazılı kamyon üzerinde S logosu mevcuttur.

d- EURO-3 (EURO-3 Safe) UBAK Belgeleri: UBAK Sekretaryası tarafından her ülkeye baz kotasının 6 katına yüzde 40 ilave edilerek tahsis edilir. Sadece EURO-3 motorlu taşıtlarca kullanılabilir. Belge üzerinde CEMT yazılı kamyon üzerinde 3 logosu mevcuttur. 2002 yılında tüm CEMT Ülkeleri dikkate alındığında %5 konvansiyonel, %12 EURO-2 türü UBAK kullanılmış, 2003 yılında ise %0 Konvansiyonel, %75 Euro-1, %49 Euro-2, %43,5 Euro -3 türü UBAK Belgesi kullanılmıştır.

Tıkla puan ver
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Yeni Ümit Eğitim Kurumları
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?